Paralen Grip chřipka a kašel 500/15/5mg tbl.flm.24


V tabletách Paralen Grip chřipka a kašel se příznivě uplatňuje kombinace paracetamolu (působí proti bolesti a horečce), fenylefrinu (uvolňuje dýchací cesty) a dextromethorfanu (tlumí kašel). Čtěte pozorně příbalový leták.


Skladem

167 
Uvedená cena je platná pouze pro internetovou objednávku




V tabletách Paralen Grip chřipka a kašel se příznivě uplatňuje kombinace paracetamolu (působí proti bolesti a horečce), fenylefrinu (uvolňuje dýchací cesty) a dextromethorfanu (tlumí kašel). Čtěte pozorně příbalový leták.

 

Kdy použít?

Projevy chřipky a nachlazení doprovázené suchým a dráždivým kašlem:

  • Horečka
  • Ucpaný nos
  • Bolest hlavy
  • Bolest v krku
  • Bolest svalů a kloubů
  • Zánět vedlejších nosních dutin

 

Věkové omezení

  • Od 12 let (s tělesnou hmotností nad 40 kg).

 

Dávkování

Dospělí a dospívající od 15 let:

  • 1–2 tablety podle potřeby až 4× denně.
  • Jednu tabletu je vhodné podávat u osob s hmotností do 60 kg, osoby s hmotností nad 60 kg mohou užívat až 2 tablety v jedné dávce.
  • Odstup mezi jednotlivými dávkami má být minimálně 4 hodiny.
  • Nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 tablety.
  • Maximální denní dávka je 8 tablet.

Dospělí a dospívající do 15 let:

  • 1 tableta podle potřeby v časovém odstupu nejméně 4–6 hodin.
  • Maximální denní dávka je 6 tablet.

 

Upozornění

  • Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.
  • Tento přípravek nevyžaduje žádné zvláštní teplotní podmínky uchovávání.
  • Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.
  • Užívání přípravku PARALEN GRIP chřipka a kašel se v těhotenství a během kojení nedoporučuje.

 

Složení

Léčivými látkami jsou paracetamolum 500 mg, dextromethorphani hydrobromidum monohydricum 15 mg, phenylephrini hydrochloridum 5 mg v 1 potahované tabletě.

Dalšími složkami jsou

  • jádro tablety: mikrokrystalická celulosa, předbobtnalý kukuřičný škrob, sodná sůl kroskarmelosy, povidon 30, kyselina stearová 50%.
  • potahová vrstva: hypromelosa 2910/5, makrogol 6000, oxid titaničitý (E 171), simetikonová emulze SE4, mastek, hlinitý lak chinolinové žluti (E 104).
Paralen Grip chřipka a kašel 500/15/5mg tbl.flm.24
PDK 4607215
ATC PARACETAMOL, KOMBINACE KROMĚ PSYCHOLEPTIK
SUKL 0254464
Výrobce ZENTIVA
Informace Humánní léčivý přípravek
Stav Skladem


Doporučujeme




Články a poradenství

NOVINKA V SORTIMENTU - KOZÍ KOLOSTRUM

Kozí kolostrum nazývané jako biologi..munity, a to ani kravským kolostrem.

03 Dub

Zácpa – co ji způsobuje a jak ji účinně řešit?

Zácpa je problém, který trápí milion..naky a účinné způsoby, jak ji léčit.

24 Bře

Jak podpořit přirozený metabolismus tuků a cukrů v těle?

V dnešní době se bohužel více než po..dina cukru nebo nadváha až obezita.

01 Bře

SÍLA BETAGLUKANŮ

Betaglukany jsou známé svými imunomo..ispět k posílení imunitního systému.

13 Ún

Promo akce na lékárnách AVE

Březnové dermoporadenství

   

Srdečně Vás zveme na bezplatné poradenství a diagnostiku pleti.


Naše dermoporadkyně Natálie Vám poradí nejen s výběrem vhodné péče přímo pro Vás, ale pomocí speciálního přístroje Vám provede i diagnostiku pleti a navíc se s Vámi podělí o své beauty tipy.

 

Kdy a kam mohu přijít? 

úterý      11.3.  9:30-14:30   Ostrava 
čtvrtek   13.3.  9:30-14:30   Šumperk
čtvrtek   20. 3  9:30-14:30.  Bruntál
čtvrtek   27.3.  9:30-14:30   Olomouc

 

Těšíme se na Vaši návštěvu :-)

11. Led - 30. Bře